Dzisiaj postanowiłam poruszyć temat mycia twarzy i rozwinąć go po całości wraz z pomocą Urody i jej rozdziału Beauty Expert. Zapraszam do miłej lektury :))
Zmywanie twarzy-krok po kroku
1. Demakijaż
Tu masz szerokie pole wyboru, ale kosmetyki dopasuj do potrzeb skóry. Do mycia oczu używaj specjalnych płynów na bazie olejków albo płyny micelarne.
2. Mycie
Demakijaż NIGDY nie zastąpi solidnego mycia twarzy(dużo kobiet myśli odwrotnie). Także żeby usunąć ze skóry pozostałe resztki makijażu, i innych brudów zaopatrz się w żel, piankę, itd i zacznij działać!
3. Tonizowanie
Tonik szybko przywróci skórze naturalne Ph, które zostało podwyższone przez preparaty myjące. Dlatego nigdy nie zapominaj o toniku, to bardzo ważny step w codziennej pielęgnacji.
Rodzaje zmywaczy
1. Płyny micelarne- składniki tego specyfiku zostały zamknięte w micelach, czyli kroplach, dlatego płyny są bardzo wodniste. Polecane wrażliwcom. Dobre na wyjazdy, kiedy trzeba się streścić z ilością kosmetyków(są i do twarzy i do oczu)
2. Płyny dwufazowe- Posiadają dwie warstwy-olejową i wodna. Przed użyciem należy je wstrząsnąć, wtedy bowiem tworzy się emulsja, która poradzi sobie nawet z wodoodpornym makijażem. Polecany osobom z wrażliwą i normalna skórą.
3. Mleczka i śmietanki- Posiadają składniki lipidowe, zmywające makijaż. Oprócz tego, maja jeszcze właściwości pielęgnujące, łagodzące i tonizujące. Idealne do skóry suchej
4. Oliwki- oparte na substancjach tłuszczowych. Świetnie nawilżają, są delikatne dla skóry oczu i nie podrażniają. Świetne rozwiązanie dla posiadaczek kapryśnej cery. Po zastosowaniu najlepiej zmyć ja z twarzy.
5. Żele- warto myc nimi skórę jeżeli mamy zaskórniki i krostki.Doskonały kosmetyk do cery trądzikowej ponieważ nie zawiera przesuszającego mydła.
6. Pianki- delikatne i skutecznie zmywające makijaż preparaty bez mydła.
7. Chusteczki do demakijażu- zwykłe chusteczki nasączone składnikami usuwającymi makijaż. Odpowiedniki płynów lub pianek do mycia. Dobre na wyjazdy.
Jak i kiedy?
1. Rano i wieczorem
Rano, nawet jeżeli uważasz że wtedy nie ma czego zmywać, to i tak warto wyszorować twarz. Zmyjemy wtedy resztki wczorajszego brudu, łój i pot z nocy(nie zapominamy, te gruczoły nie maja przerwy nocnej) a także resztki przemiany materii. Ponadto poprawi się mikrokrążenie i będziemy bardziej wypoczęte a nasza skóra przybierze ładny koloryt. Wieczorem, jeżeli naprawdę nie chce ci się myc twarzy, przetrzyj chociaż chusteczką do demakijażu.
2. Po pracy, szkole, studiach, itd.
nie czekaj do zaśnięcia, zmyją makijaż od razu po przyjściu. Skóra będzie miała czas na odnowę i nie zdąży się totalnie zapchać wszelkimi zanieczyszczeniami. Możemy zapodać jej jakąś maseczkę, na która zwykle nie mamy czasu wieczorem.
3. Kolejność
Najpierw oczy, później twarz. Do oczu stosuj tylko preparaty do nich przeznaczone i nie pocieraj mocno skóry.
4. Tonik
tonik nakładaj wacikiem na zakończenie. Ten step możesz pominąć tylko wtedy, kiedy myłaś buzię kosmetykiem 3w1, który spełnia już tą funkcję.
Demakijaż bez błędów
1. Nie zapominaj szyi i dekolcie- te partie są często zaniedbywane, a potrzebują solidnego oczyszczania tak samo jak twarz. Niestety, ale szyja i dekolt starzeją się najszybciej i trzeba o nie bardzo dbać.
2. Nie pocieraj i nie rozciągaj skóry- nie zmyjemy szybciej makijażu ta metoda, a skóra zostanie "zmaltretowana" i odwdzięczy się nam okropnymi zaczerwieniami.
3. Dokładność- Ta cecha bardzo przydaje się do dobrego demakijażu. Pamiętaj, nie kończ nigdy na jednym waciku, zawsze oczyszczaj skórę dotąd, aż zrobi się czysty wacik.
4. Dobieraj kosmetyki do typu cery - Do suchej mleczka, do do wrażliwej- płyny micelarne i pianki. Do trądzikowej- żele.
5. Nie używaj mydła- tylko podrażnia i wysusza skórę. Nigdy nie myj nim twarzy.
Fajny poradnik :)
OdpowiedzUsuńPrzydatny post :)
OdpowiedzUsuńBardzo fajny i przydatny post :)
OdpowiedzUsuńnie pocierac i rozciagac, no wlasnie, podpisuje sie pod tym:)
OdpowiedzUsuń